Os. Leśne

Największą jednostką Spółdzielni jest Osiedle Leśne w Koziegłowach. Prace projektowe nad tzw. "Jednostką C" rozpoczęto na początku 1985 roku.

Prace budowlane ruszyły w IV kwartale 1988 r.; do dnia dzisiejszego wybudowano 36 budynków, w których znajduje się 2711 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 147.488,08 m2. W dużej mierze rozwój Osiedla Leśnego związany był z tzw. eksperymentem poznańskim, polegającym na udziale przesiębiorstw poznańskich w stworzeniu infrastruktury technicznej.

Działania te umożliwiły szybkie prowadzenie dalszych prac związanych z budownictwem mieszkaniowym. Obok Osiedla Leśnego przy ul. Piłsudskiego powstał tzw. Zespół "M" obejmujący 8 budynków powstałych w okresie od lipca 1989 r. do września 1999 r.

Na terenie osiedla znajduje się kilkadziesiąt placówek handlowo - usługowych z różnych branż mn in. poczta, apteki, prywatne gabinety służby zdrowia, które mają podpisane umowy z NFZ o świadczenie usług medycznych, sklepy spożywcze, punkty usługowe, banki, gminna kryta pływalnia, przedszkola i inne.

Z myślą o najmłodszych budowane są nowoczesne, ekologiczne i gwarantujące bezpieczeństwo place zabaw. Zapewnia to ponad 11.000 mieszkańców Koziegłów dobre warunki bytowe.

Aktualnie trwa budowa wielorodzinnego 4- kondygnacyjnego budynku na ul. Piłsudskiego 27A w technologii monolitycznej. Do znajdujących się w nich lokali i garaży zostanie ustanowione prawo odrębnej własności. Pod względem inwestycyjnym Spółdzielnia im. 23 Lutego w Koziegłowach przygotowana jest do wybudowania w najbliższych latach kolejnych mieszkań.

Teren Osiedla Leśnego i ul. Piłsudskiego jest monitorowany, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców oraz zapobiega aktom wandalizmu.

Wszystkie budynki znajdujące się w zasobach Spółdzielni zostały ocieplone, co poprawiło ich estetykę (interesująca kolorystyka elewacji) wpływając na podwyższenie standardu znajdujących się w nich mieszkań oraz energooszczędność.

Osiedla

Wyróżnienia