Klub Karolinka

Klub Karolinka
Os. Leśne 18 B, 62-028 Koziegłowy
tel. 61 8127 021
fax. 61 8111 567
kom. 505 910 746

e-mail: sm@kozieglowy.com.pl
W ramach działalności społeczno-kulturalnej w Spółdzielni funkcjonuje:
1) Klub Osiedlowy Karolinka obejmujący swoją działalnością osiedlowe Kluby Seniora, Klub Malucha i Sekcje Modelarską, których celem jest integracja oraz rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych, a także upowszechnianie imprez o charakterze masowym (ogółem każdego roku organizowanych jest ok. 30 imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym),
2) Klub Sportowy „Karolinka”, w którym gry w piłkę nożną uczy się do 70 chłopców w wieku od 8 do 12 lat. W tej działalności nastawiamy się głównie na aspekt wychowawczy, co przy takim założeniu przynosi również wymierne efekty sportowe. Dzięki dotychczasowemu wsparciu między innymi firmy Aquanet, Klubowi udało się wymienić zużyty sprzęt i odzież sportową oraz poprawić warunki szkolenia, co w konsekwencji przełoży się na osiągane wyniki.
3) miesięcznik „Karolinka” – bezpłatny, wydawany od 22 lat, informujący mieszkańców o aktualnych i istotnych dla nich sprawach dot. spółdzielczości i spraw lokalnych, jak też przedstawiający sylwetki samych mieszkańców.


W 2014 roku przystąpiliśmy do partnerskiego programu Duża Rodzina i współpracujemy z gminą Czerwonak w ramach projektu "Karta Dużej Rodziny".

czytaj więcej


Jasełka

Grupa Teatralna w klubie Karolinka na czas świąt Boże Narodzenia przygotowała "Jasełka".

Wojciech Błażejczyk

Rajd Rowerowy na Dziewiczą Górę

Rajd rowerowy organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. 23 Lutego w Koziegłowach wpisał się już na stałe do kalendarza sportowych imprez.
Tegoroczny VI Rodzinny Rajd Rowerowy odbył się 1 października, trasa wiodła na Dziewiczą Górę a frekwencja była imponująca, udział wzięło około 190 osób. Celem rajdu jak co roku jest integracja mieszkańców oraz aktywne spędzenie czasu na wolnym powietrzu w otoczeniu malowniczej Puszczy Zielonki. Na miejscu czekało wiele atrakcji łącznie z konkursami i nagrodami rzeczowymi oraz słodyczami. Przy ognisku można było upiec kiełbaski, pośpiewać piosenki biesiadne, zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, a także wypić gorącą kawę czy herbatę z pączkiem. W tym dniu pogoda i nastroje wszystkim dopisały. Bezpieczny przejazd na skrzyżowaniach zapewniła Straż Gminna z siedzibą w Koziegłowach.

Krystyna Bielawska

Tegoroczne wyprawa turystyczna prowadziła nas przez Bieszczady

Zaraz po przyjeździe udaliśmy się na spacer do malowniczych ruin zamku Sobień oraz do Lesku, miasteczku nazywanym "stolicą Bieszczad". Następnego dnia był przejazd trasą tzw. dużej pętli bieszczadzkiej, z postojami w najciekawszych miejscach. „Lekcja bieszczadzkiej historii” na terenie cmentarza wojskowego w Baligrodzie, a następnie piesza wędrówka do schroniska pod Małą Rawką (dawna cerkiew grecko-katolicka w Czarnej). Przejazd Bieszczadzką Ciuchcią pozwolił nam z innej perspektywy zobaczyć Bieszczadzkie lasy i to jak wyglądał kiedyś transport drewna. Zobaczyliśmy miejsce, w którym był więziony kardynał Stefan Wyszyński, czyli klasztor sióstr Nazaretanek w Komańczy. Skansen w Sanoku dał nam chwile wytchnienia, gdzie w tempie spacerowym podziwialiśmy jak nasi dziadkowie radzili sobie z codziennością. Dużą atrakcją był rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim. Mogliśmy podziwiać piękno Bieszczad z innej perspektywy, tym razem z Morza Bieszczadzkiego – tak nazywają tutejsi mieszkańcy Zalew Soliński. Byliśmy również na Zaporze Wodnej w Myczkowicach, niesamowite wrażenie robi ogrom tej budowli spoglądając w dół do podnóża Soliny. Zwiedziliśmy również Centrum Kultury Ekumenicznej w Caritas Myczkowce. Zobaczyliśmy tam miniatury bieszczadzkich cerkwi, a przez ogród biblijny przeprowadził nas miejscowy przewodnik. Wspaniała słoneczna pogoda pozwoliła przyjemnie spędzić ten czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

woj

VI OTWARTE MISTRZOSTWA POZNANIA PLASTIKOWYCH MODELI REDUKCYJNYCH I MODELI KARTONOWYCH POZNAŃ 2016

Zawody odbyły się przy ulicy Al. Niepodległości 32 w dnicha 24-25.09.2016. Wystawa była organizowana przez Stowarzyszenie Sportów Modelarskich Hercules III Poznań oraz zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr. 2 w Poznaniu. Klub Karolinka Koziegłowy brał udział w czterech kategoriach:

 • 1. modele plastikowe w skali 1:35: Artyleria beznapędowa, pojazdy bojowe kołowe, pojazdy bojowe gąsienicowe
 • 2. modele kartonowe samolotów

W klasyfikacji modeli plastikowych brał udział Mateusz Piechowiak oraz Paweł Nowicki. Zajęliśmy środkowe miejsca ale warto się pochwalić, że model Vickers E mk.B Pawła Nowickiego otrzymał wyróżnienie za precyzje wykonania.
W klasyfikacji modeli kartonowych samolotów startował Jan Błauciak, Jakub Grześkowiak, Mateusz Piechowiak, Jakub Kontor, Paweł Nowicki oraz Bartosz Włodarczak. Wszyscy zajęli czołowe miejsca ale najwyżej nominowany został Jan Błauciak modelem SB2C- Helldiver. Zdobył pierwsze miejsce w w/w klasyfikacji za co otrzymał oprócz nagród rzeczowych złoty medal oraz dyplom. Trzeba przyznać , że model został wykonany fenomenalnie z niesamowitą dbałością o szczegóły. Widać tu ogromny nakład pracy oraz dużą dozę umiejętności zdobytych w naszej pracowni. Na wyróżnienie zasługuje również Jakub Grześkowiak za swojego FW-190 A8 który otrzymał specjalne wyróżnienie za najlepszy model niemieckiego lotnictwa.
Sądząc po wynikach wyraźnie widać progres umiejętności naszych modelarzy. Miejmy nadzieję, że w marcowych zawodach w Nowym Tomyślu przywiozą garść medali.

Mateusz

Seniorzy

Nie zapomniano również o Seniorach, którzy wzięli udział w pikniku zorganizowanym dla Seniorów z Domu Opieki w Poznaniu przy ulicy Konarskiego. Atmosfera olimpijska udzieliła się wszystkim więc chętnie wzięli udział w rywalizacji sportowej podczas, której było dużo śmiechu i wesołej zabawy.
Na pikniku było także ciasto, kawa i desery lodowe.

Turniej piłki noznej o Puchar Prezesa

W dniu 26 sierpnia na zakończenie wakacji letnich Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach zorganizowała na boisku przy pływalni Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, dopisała pogoda i dobre nastroje.

Wyniki turnieju:

 • 1. Koksy TBS
 • 2. Smuraś Team
 • 3. FC Kozie
 • 4. Portugalia

Nagrodą główną był Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej dla zwycięskiej drużyny-Koksy TBS, pozostali zawodnicy otrzymali statuetki i medale oraz mnóstwo nagród rzeczowych i słodyczy.
Królem Strzelców został Sobkiewicz Adrian z drużyny Koksy TBS zdobywając 8 bramek, a bramkarz Pilich Mikołaj otrzymał nagrodę Fair Play za sportowa postawę w meczu.
Wspaniale zapisali się również rodzice angażując się w przygotowanie i doping swoich zawodników na boisku.

Program półkolonii Klubu Karolinka - II turnus

I tydzień (01.08.2016 - 05.08.2016)

 • 1 dzień - Malta
 • 2 dzień - Przejażdżki konne w Owińskach
 • 3 dzień - Rejs statkiem po Warcie
 • 4 dzień - Basen
 • 5 dzień - Wycieczka autokarowa do Rogalina

II tydzień (08.08.2016 - 12.08.2016)

 • 1 dzień - Kino
 • 2 dzień - Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
 • 3 dzień - Przejażdżki konne
 • 4 dzień - Pływalnia
 • 5 dzień - Wycieczka autokarowa do Puszczykowa

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu ze względu na pogodę lub inne sytuacje niepozwalające na bezpiecznie przeprowadzenie programu.

Zgłoszenia w Klubie Karolinka
Os. leśne 18B
Tel. 61 8127 021

Wydarzenia

W Karolince "Półkolonie" już ruszyły codziennie wycieczki: Poznań i okolice

II turnus

I turnus

Kobylnica 11-12.06.2016 r.

Nasi modelarze na Zlocie Gigantów w Kobylnicy. Jest to impreza, w której biorą udział największe modele latające.

Licheń 2016

Często szukamy miejsca, gdzie można się wyciszyć, wiele spraw przemyśleć. Od 15 lat takie miejsce mamy i każdego roku tam wracamy. Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym jest dla nas takim miejscem. Wyjazd odbył się w poniedziałek 6 czerwca 2016 r.

Dzień dziecka 2016

W sobotę dnia 28.05.2016 r. w godz. od 11.oo do 14.oo odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Spółdzielnie Mieszkaniową im 23 Lutego w Koziegłowach. Dzieciom zapewniliśmy mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnię, suchy basen, trampolinę, basen z łódkami, piłkarzyki, przejażdżki konne, straż pożarną, koło fortuny, malowanie twarzy, pokazy modelarskie, zabawy muzyczno taneczne, baloniki okolicznościowe, konkurs plastyczny z nagrodami ufundowanymi przez Wójta Gminy Czerwonak p. Jacka Sommerfelda. Dopisała pogoda, atmosfera i frekwencja.

Piknik w Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu, 24 maj 2016

Tego roku zostaliśmy zaproszeni na piknik Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu 24 maja. Cieszą nas te spotkania bardzo, wiedząc że ktoś na nas czeka i cieszy się z nasze obecności. Na te spotkania przygotowujemy się wyjątkowo, tak żeby nikt nie wyszedł głodny ze spotkania. Gospodarze zaskoczyli nas przygotowaniem i ilością potraw grillowych i jak zawsze miłą atmosferą. Wspólne śpiewy opowieści wypełniały razem spędzony czas.

Wypoczynek w Darłówku, 10-15 maja 2016

Długo wyczekiwany wyjazd nad morze odbył się w dniach 10 do 15 maja 2016 r. Piękna słoneczna pogoda pozwalała na długie plażowe spacery. Mieliśmy jak zwykle bardzo ciekawy program: dwie zabawy taneczne przy muzyce na żywo, wycieczki autokarowe po wybrzeżu, Darłowo Zamek Książąt Pomorskich, Rejs statkiem (tym razem było ostro z kołysaniem), Rajd rowerowy (Darłówko - Darłowo i okolice, piękna trasa rowerowa). Będąc nad morzem nie mogło zabraknąć kąpieli w Aqua Parku Darłówko.
Mam nadzieję że na długo pozostanie w pamięci mnóstwo miłych wrażeń.

Piknik Modelarski, 6-8 maj 2016

Jeżów Sudecki tego roku stał się ponownie miejscem zlotu Modelarzy z Wlkp. na którym byli między innymi nasi modelarze. Pogoda była odpowiednia na loty szybowcowe, kierunek i siła wiatru do 15 – 20 m/s pozwalały na długie loty. Był to wspaniały trening przed Mistrzostwami Polski.

Zajęcia plastyczne w Klubie Karolinka

W miesiącu maju dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne do Klubu Karolinka swoje pomysły artystyczne wykazały w pracach z okazji Dnia Matki. Wykonały kolorowe, zdobione kwiaty, laurki, wazoniki, biżuterię, a także przygotowały okolicznościowe, piękne wierszyki i piosenki.

Wystawa modelarska

W poniedziałek 11 kwietnia o godz. 15.00 w Urzędzie Gminy Czerwonak została otwarta wystawa makiet modeli samolotów, przygotowana przez członków sekcji modelarskiej Osiedlowego Klubu „Karolinka” z Koziegłów. Można również zobaczyć jeden z największych modeli latających w Polsce, jest to model szybowca Ventus 2c. Modele będą wystawione do 22 kwietnia.

Bezpieczeństwo seniorów

Czwartek 14 kwietnia w Klubie Seniora odbyło się spotkanie Seniorów z Komendantem Straży Gminnej p.Rafałem Krajewskim. Celem spotkania było uwrażliwienie Seniorów na zachowanie bezpieczeństwa przed zagrożeniami jakimi można się najczęściej spotkać.

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne w Klubie Karolinka odbywają się dwa razy w tygodniu - wtorek i czwartek.
Zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 61 8127 021 codziennie od pon. do piątku w godz 10.oo do 14.oo

Wielkanoc w Klubie Seniora

Nieodzownym elementem Świąt Wielkanocnych jest ozdabianie jajek na wiele sposobów, i u nas w Klubie Seniora nie zabrakło takich stroików. Jajko jako symbol nowego życia, źródło początku, również znalazło się jako tradycyjna potrawa tych świąt. Oczywiście biała kiełbasę z chrzanem, a do kawki babka.
Stół u nas był zastawiony świątecznymi potrawami i własnoręcznie przygotowanymi stroikami w jasnych wesołych kolorach.
Samotność jest bardzo trudna, szczególnie doskwiera podczas takich świąt, gdzie kiedyś ten czas spędzaliśmy w gronie naszych najbliższych. Jeśli takie chwile stają się nie do zniesienia

ZAPRASZAMY
do naszego Klubu Seniora.

Życzymy wszystkim zwłaszcza osobą samotnym Radosnych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W.B.

Niezwykły Zwiastun Wiosny

Grupa miłośników fotografii i leśnych spacerów udała się na wyprawę w okolicę Murowanej Gośliny gdzie mieści się rezerwat na którym rośnie bardzo rzadki gatunek „Śnieżycowy Jar”. W rezerwacie na tym terenie, śnieżyca znalazła dla siebie sprzyjające warunki. Dlatego w okresie kwitnienia zjeżdżają tam tłumy ludzi aby zobaczyć to niezwykłe zjawisko.

Puchar Prezesa 2016

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa S.M. ma już ponad dwudziestoletnią tradycję.
W tym roku – sobota 20.02 wzięło udział 7 zespołów.
Dla wszystkich zawodników były przygotowane pamiątkowe dyplomy, dla pierwszej trójki puchary - medale. Sędziowie z wlkp. Związku piłki nożnej. Dla zawodników przygotowano ciepły posiłek – kawa herbata.

  Wyniki:
 • I MIEJSCE - "UNILEWER"
 • II MIEJSCE - "K.O.M.M.R.A.I."
 • III MIEJSCE - "WILDECKIE ORŁY I"
 • IV MIEJSCE - "ZAKŁAD KARNY"
  Zasługi:
 • Król strzelców - Paweł Budny

Sekcja modelarska

Kolejny gigant w trakcie budowy, przygotowywany do lotu i na wystawę, która ma się odbyć w Urzędzie Gminy. Prace są prowadzone zespołowo z modelarzami od makiet, którzy już precyzyjnie zajmują się wyposażeniem kabinki pilota. Jest to makieta szybowca w skali 1/3.

Przyjmujemy dzieci i młodzież

Prowadzimy zapisy na:

 • Kółko plastyczne
 • Sekcja Modelarska
 • Zajęcia tenisa stołowego

Zapisy w Klubie Karolinka do poniedziałku do piątku w godz 10.oo do 14.oo lub tel. 61 8127-021

Karnawał u seniorów

Tegoroczny karnawał choć krótki zdążył odbyć się w trzech grupach. Jak zwykle panowała szampańska atmosfera, bal został rozpoczęty Polonezem i w zabawie odwiedziliśmy tańcami z wiele kontynentów. Tym razem wszyscy seniorzy wystąpili w specjalnie przygotowanych na ten wieczór, było barwnie, kolorowo i bardzo wesoło. Odbyło się wiele zabawnych konkursów w których chętnie wszyscy brali udział.

Turniej Tenisa Stołowego

Turniej Tenisa Stołowego o puchar prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im 23 Lutego odbył się w sobotę 30 stycznia 2016 r.
Na prośbę uczestników wprowadziliśmy dodatkową kategorię powyżej 50 lat.

  W związku z powyższym turniej odbył się w trzech kategoriach
 • dzieci szkoła podstawowa
 • do 50 lat
 • powyżej 50 lat
  W pierwszej kategorii miejsca zdobyli
 • I - Olivares Jakub
 • II - Sobolewski Łukasz
 • III - Kaczorowski Krzysztof
  Grupa do 50 lat
 • I - Joanna Drygas
 • II - Michał Mikołajczyk
 • III - Piotr Skołuda
  Grupa powyżej 50 lat
 • I - Paweł Daszkiewicz
 • II - Włodzimierz Słomiak
 • III - Jerzy Gil

Cały turniej odbył się w zdrowej, sportowej rywalizacji, zawodnicy mogli skorzystać z gorącej kawy, herbaty i napojów, a także ciasteczek.Klub Seniora

Organizujemy spotkania według potrzeb, w grupach dla ludzi starszych, często samotnych, którzy u nas nie czują się obco.

Klub Malucha

Zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na ciekawe zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00

Wyróżnienia