Klub Karolinka

Klub Karolinka
Os. Leśne 18 B, 62-028 Koziegłowy
tel. 61 8127 021
fax. 61 8111 567
kom. 505 910 746

e-mail: sm@kozieglowy.com.pl
W ramach działalności społeczno-kulturalnej w Spółdzielni funkcjonuje:
1) Klub Osiedlowy Karolinka obejmujący swoją działalnością osiedlowe Kluby Seniora, Klub Malucha i Sekcje Modelarską, których celem jest integracja oraz rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych, a także upowszechnianie imprez o charakterze masowym (ogółem każdego roku organizowanych jest ok. 30 imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym),
2) Klub Sportowy „Karolinka”, w którym gry w piłkę nożną uczy się do 70 chłopców w wieku od 8 do 12 lat. W tej działalności nastawiamy się głównie na aspekt wychowawczy, co przy takim założeniu przynosi również wymierne efekty sportowe. Dzięki dotychczasowemu wsparciu między innymi firmy Aquanet, Klubowi udało się wymienić zużyty sprzęt i odzież sportową oraz poprawić warunki szkolenia, co w konsekwencji przełoży się na osiągane wyniki.
3) miesięcznik „Karolinka” – bezpłatny, wydawany od 22 lat, informujący mieszkańców o aktualnych i istotnych dla nich sprawach dot. spółdzielczości i spraw lokalnych, jak też przedstawiający sylwetki samych mieszkańców.


W 2014 roku przystąpiliśmy do partnerskiego programu Duża Rodzina i współpracujemy z gminą Czerwonak w ramach projektu "Karta Dużej Rodziny".

czytaj więcej


Wydarzenia

Spotkanie Wigilijne Seniorów w Villa Park

Tradycją stało się, że już od wielu lat Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. 23 Lutego w Koziegłowach zaprasza Seniorów na uroczyste spotkanie wigilijne do restauracji Villa Park w Koziegłowach. Atmosfera tego wieczoru jest bardzo podniosła, wzajemne życzenia, podziękowania dla Pana Prezesa Ryszarda Japońca, wspólna kolacja wigilijna wraz z podzieleniem się opłatkiem. Pan Prezes pamięta o miłej niespodziance-świątecznej paczce, którą osobiście wręcza wszystkim wraz z życzeniami. W podziękowaniu za ciepło i serce panie Seniorki przygotowały krótki program słowno-muzyczny, który jeszcze bardziej wprowadził w nastrój tych polskich ,pięknych Świąt. W tym uroczystym spotkaniu wigilijnym, które odbyło się 23.12. br. wzięli udział zaproszeni goście: ksiądz kanonik Eugeniusz Raubo, wójt gminy Czerwonak p. Jacek Sommerfeld, p.dyr. Przedszkola Gminnego nr.1 p. Jolanta Gabryelczyk oraz dyr. Spółdzielni Mieszkaniowej p. Waldemar Filipowicz.

Za te piękne, wzruszające chwile wszyscy zaproszeni serdecznie dziękują!

Andrzejki w Klubie Seniora

Koniec listopada w klubie Seniora to zabawa Andrzejkowa, która już kolejny raz odbywa się w trzech grupach, a to ze względu na dużą frekwencję 110 osób. W każdej grupie przygotowano specjalne potrawy – żeberka w kapuście, zrazy zawijane, kotleciki z pieczarkami, a do tego dodatki ziemniaki i surówki. Torty, placki w zależności od upodobania były podawane do kawy. Nie brakowało konkursów i muzyki do tańca, w takiej atmosferze można się tylko świetnie bawić.
W czasie Adwentu robimy powoli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, między innymi przygotowując stroiki świąteczne.

Sezon lotniczy zamknięty

W dniu 18 października 2015 r. o godz. 11.oo na lotnisku Bednary odbyło się zamknięcie modelarskiego sezonu lotniczego 2015 r. Pogoda tego dnia nie była zbyt sprzyjająca na odbycie bezpiecznych lotów ( mgliste i mżyste powietrze ) mimo wszystko frekwencja dopisała i impreza odbyła się bez strat. Przyszedł teraz czas na przegląd i naprawy sprzętu, który był bardzo intensywnie eksploatowany – przygotowania i udział w Mistrzostwach Polski. Mamy już pierwsze doświadczenie za sobą, i widzimy że mamy reprezentacje z naszej modelarni, która jest w stanie dorównać elitarnej ekipie z Polski. Dlatego chcemy już na stałe wpisać w nasz kalendarz imprez udział w tych mistrzostwach.

Rajd rowerowy

Udział wzięło 230 osób. Frekwencja rośnie.

Piknik na Dziewiczej Górze

Bałkany - wycieczka seniorów

Tegoroczny wyjazd Seniorów prowadził przez wiele uroczych terenów bałkańskich. W Chorwacji na Riwierze Makarskiej korzystaliśmy z kąpieli w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie, płynęliśmy statkiem po Adriatyku, a w drodze powrotnej przygotowano specjalnie dla nas ryby z grilla, wraz z degustacją lokalnych trunków. W Bośni i Hercegowinie zwiedziliśmy Medziugorie, miejsce gdzie przyjeżdża tysiące pielgrzymów i Mostar, w którym zabytkowy most łączy dwie kultury chrześcijańską i muzułmańską. Pojechaliśmy nad wodospady Kravica – miejsce, które wygląda jak z bajki. Tam wypoczęliśmy korzystając z kąpieli i biczy wodnych. Płynęliśmy łodziami po Parku Narodowym na terenie Bośni i Hercegowiny gdzie piękne, dziewicze tereny upodobało sobie wiele gatunków ptaków zakładając tam gniazda. Na terenie Republiki Serbskiej byliśmy w jaskini Vietrenica. Niesamowite wrażenie jest przed wejściem do jaskini, z którego do otoczenia około 35ºC wydobywa się silny wiatr chłodnego powietrza około 5ºC. Zwiedzaliśmy Pustelnie Mnichów Prawosławnych z XIII wieku gdzie na całych ścianach piękne freski przedstawiają dzieje Chrystusa. Obecnie zamieszkuje tam czterech mnichów, którzy utrzymują się ze zbierania ziół i malowania ikon. Termin, w jakim byliśmy przedłużył nam piękne i ciepłe lato. Wróciliśmy opaleni i pełni mocnych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych - wyniki

Tego roku odbył się Turniej Drużyn Podwórkowych w wyjątkowej atmosferze. Licznie przybyli rodzice, aby wspierać swoje pociechy. Uczestnicy zachęceni podczas trwania półkolonii utworzyli swoje zespoły i tak zgłosili się w dn. 29.08.2015 na boisko przy pływalni. Drużyny były mieszane, dziewczęta i chłopcy niezrzeszeni w żadnym klubie, a atmosfera była czysto sportowa.Wszyscy uczestnicy, także mali i kibice zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, słodyczami i napojami, a zwycięskie drużyny otrzymały medale i dyplomy.

    Wyniki turnieju:
  • I miejsce i Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej zdobyła drużyna ŚMURAŚ TEAM
  • II miejsce HONLEY JUNIOR
  • III miejsce FC Polska

Ogółem w rozgrywkach wzięło udział 36 zawodników, a spotkanie poprowadził Sędzia p. Witkowski. Przed rozpoczęciem turnieju mieliśmy okazję podziwiać popisy żonglerki w wykonaniu Oli i Alexa. Frekwencja dopisała, pogoda słoneczna, więc na pewno miło będziemy wspominać ten dzień.

Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych

Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się dnia 29.08.2015 r.
Przyjmujemy zapisy dzieci w wieku szkoły podstawowej Zespół liczy od 6 do 10 zawodników – mogą być mieszane (chłopcy, dziewczęta).

IV turnus półkolonii

Półkolonie dobiegają końca, podczas IV tygodniowych turnusów skorzystało 96 dzieci. Tak liczna frekwencja dopisała między innymi dlatego że mieliśmy: wykwalifikowaną kadrę, bardzo atrakcyjny program, niska cena wynikająca z zadań, które realizuje S.M. do zagospodarowania wolnego czasu naszym mieszkańcom.

Najlepsi szybownicy zjechali ze swoimi modelami do Inowrocławia na Mistrostwa Polski

Na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w dniach 25-26.07.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców RC klasy Retro i Standard. Zawodnicy zmierzyli się w dwóch widowiskowych konkurencjach. Udział w zawodach wzięli najlepsi polscy zawodnicy, a wśród nich nasza reprezentacja.

Dalszy ciąg półkolonii

I i II tydzień był wspaniały co przedstawiają zdjęcia powyżej.
Zapraszamy na kolejne terminy:
III tydzień od 3.08 – 7.08.2015 r.
IV tydzień od 10.08 – 14.08.2015 r.
Respektujemy Kartę Dużej Rodziny
Klub Karolinka os. leśne 18 B
Tel. 61 8127 021 lub 505 910 746

Półkolonie rozpoczęte

Dla dzieci, które nie wyjechały na letni wypoczynek w okresie letnim, przygotowaliśmy półkolonie dla dzieci szkół podstawowych. Zapewniam atrakcyjny program każdego dnia zorganizowane są wycieczki po Poznaniu i okolicach.
Terminy półkolonii
I tydzień od 6.07 – 10.07.2015 r.
II tydzień od 13.07 – 17.07.2015 r.
III tydzień od 3.08 – 7.08.2015 r.
IV tydzień od 10.08 – 14.08.2015 r.
Respektujemy Kartę Dużej Rodziny
Klub Karolinka os. leśne 18 B
Tel. 61 8127 021

Letni wypoczynek seniorów nad morzem

Tegoroczna pogoda nie rozpieszczała nas podczas letniego wypoczynku. Dlatego też doświadczeni wieloletnimi wyprawami jesteśmy i na taką ewentualność przygotowani. Pobyt nasz uatrakcyjnialiśmy sobie zabawami tanecznymi, wycieczkami po wybrzeżu, biesiadami przy ognisku i kąpielą w aqua parku. Wypłynęliśmy również w rejs statkiem po Bałtyku. 3 dni słońca wystarczyło żeby pojawiła się morska opalenizna. Niestety nie udało nam się zrzucić wagi, dlatego że posiłki były tak obfite i urozmaicone, że trudno było się oprzeć pokusie spróbowania chociażby kilku potraw. Takie wyjazdy z przyjaciółmi na długo pozostają zawsze w pamięci. Myślę, że i tym razem też tak było.
W.B.

Dzień Dziecka ze Spółdzielnią Mieszkaniową

W miłej i beztroskiej atmosferze upłynął Dzień Dziecka organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową w sobotę dnia 30.05.2015 r. w Koziegłowach. Dzieci były witane balonowymi kwiatkami wraz z życzeniami od organizatora. Atrakcji było tyle, że dzieci mogły korzystać ze wszystkiego nie wyczekując w długich kolejkach, tj. zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, domek z kulkami, mega piłkarze, na których odbył się turniej, kucyki, koło fortuny z rozmaitymi słodyczami. Przez cały czas trwania festynu dziećmi zajmowali się klauni, prowadząc różne formy zabaw i malowanie twarzy. Była również osada harcerska, gdzie prowadzone były zabawy i konkursy harcerskie, dzięki czemu dzieci mogły zapoznać się z harcerskim klimatem. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, a na zakończenie poszły fontanny z armatek wodnych. Tegoroczny konkurs plastyczny był w szczególny sposób wyróżniony, ponieważ nagrody autorom trzech najciekawszych prac wręczył wójt Jackek Sommerfeld.
Wójt Gminy Czerwonak podkreślił, że od początku jego kadencji współpraca ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Koziegłowach układa się bardzo dobrze. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa taneczna prowadzona przez rytmiczkę. Dzieci odchodziły bardzo uradowane, pełne wrażeń i obdarowane słodyczami.

Dzień Matki z dziećmi z Klubu Malucha na pikniku rodzinnym

Dzień Matki dzieci z Klubu Malucha świętowały wraz z rodzicami na pikniku rodzinnym w Czerwonaku. W wesołej atmosferze oprócz słodkiego poczęstunku i wspólnego grillowania było wiele atrakcji: jazda konna, malowanie twarzy, zabawy, tańce i śpiewy. Imprezę uświetniła obecność Wójta Jacka Sommerfelda.

Piknik Modelarski - maj 2015

Piknik Modelarski w dniach 8-10.05.2015 modelaży z Wielkopolski.

Szlak Piastowski - maj 2015

7 maja 2015 byliśmy na szlaku Piastowskim (45 osób).

Ventus 2c


Największy Bezzałogowy Statek Powietrzny w Naszej Gminie - został zbudowany w pracowni modelarskiej działającej przy Spółdzielni Mieszkaniowej im 23 Lutego w Koziegłowach. Jest to replika szybowca Ventus 2c w skali 1: 3 czyli 4,5 m rozpiętość skrzydeł i 6,5 kg wagi gotowy do lotu. Technologia budowy takiego modelu jest bardzo podobna do budowy prawdziwych modeli, wykorzystuje się materiały takie jak żywica, włókna szklane i węglowe. Budowa wymaga zapoznania się z mnóstwem materiałów na temat aerodynamiki i technologii budowy samolotów, zajmuje to wszystko wiele czasu, cierpliwości a jednocześnie potrzebna jest duża precyzja. Prace nad tym modelem zostały zakończona dość szybko – czyli osiem miesięcy - jest to wyjątkowo krótki czas jak na taki model. Pierwszy lot przewidziany jest jeszcze w tym miesiącu. Jest to jednocześnie jeden z Największych Bezzałogowych Statków Powietrznych w Polsce. Specjalne podziękowanie Modelarzom z Aeroklubu Poznańskiego, którzy bezinteresownie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.
W.B.

Licheń 2015

16 kwietnia 2015 nasz Klub odwiedził Licheń (52 osoby).

IV RODZINNY RAJD ROWEROWY

IV RODZINNY RAJD ROWEROWY na Dziewiczą Górę odbył się w sobotę 13 września 2014 r. W rajdzie udział wzięło 160 osób.

"Turniej drużyn podwórkowych"

I miejsce "Olimpia - Koziegłowy"
II miejsce "Leśne Smyki"
III miejsce "Turbo Kozaki"
IV miejsce "FC Smoki"
V miejsce "Koziołki"

- 5 drużyn wzieło udział (45 zawodników)
- przyznano medale za pierwsze 3 miejsca
- rozdano dyplomy pamiątkowe dla każdego uczestnika turnieju

Warte podkreślenia jest duże zangażowanie rodziców, którzy w większości przypadków są jednocześnie opiekunami drużyn. Godna pochwały jest także postawa samych zawodników, ich przygotowanie się do turnieju i postawa na boisku.Klub Seniora

Organizujemy spotkania według potrzeb, w grupach dla ludzi starszych, często samotnych, którzy u nas nie czują się obco.

Klub Malucha

Zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na ciekawe zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00

Wyróżnienia