Klub Karolinka

Klub Karolinka
Os. Leśne 18 B, 62-028 Koziegłowy
tel. 61 8127 021
fax. 61 8111 567
kom. 505 910 746

e-mail: sm@kozieglowy.com.pl
W ramach działalności społeczno-kulturalnej w Spółdzielni funkcjonuje:
1) Klub Osiedlowy Karolinka obejmujący swoją działalnością osiedlowe Kluby Seniora, Klub Malucha i Sekcje Modelarską, których celem jest integracja oraz rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych, a także upowszechnianie imprez o charakterze masowym (ogółem każdego roku organizowanych jest ok. 30 imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym),
2) Klub Sportowy „Karolinka”, w którym gry w piłkę nożną uczy się do 70 chłopców w wieku od 8 do 12 lat. W tej działalności nastawiamy się głównie na aspekt wychowawczy, co przy takim założeniu przynosi również wymierne efekty sportowe. Dzięki dotychczasowemu wsparciu między innymi firmy Aquanet, Klubowi udało się wymienić zużyty sprzęt i odzież sportową oraz poprawić warunki szkolenia, co w konsekwencji przełoży się na osiągane wyniki.
3) miesięcznik „Karolinka” – bezpłatny, wydawany od 22 lat, informujący mieszkańców o aktualnych i istotnych dla nich sprawach dot. spółdzielczości i spraw lokalnych, jak też przedstawiający sylwetki samych mieszkańców.


W 2014 roku przystąpiliśmy do partnerskiego programu Duża Rodzina i współpracujemy z gminą Czerwonak w ramach projektu "Karta Dużej Rodziny".

czytaj więcej


Sezon modelarski 2018 rozpoczęty

Wystawa modeli latających w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

VII Rodzinny Rajd Rowerowy 2017

Tegoroczny VII Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową im.23 Lutego w Koziegłowach odbył się dnia 16.09.2017 na pożegnanie lata. Trasa wiodła przez urocze zakątki Gminy Czerwonak z metą na Przystani Marina w Czerwonaku. Dystans rajdu liczył około 10 km i był dostosowany do wszystkich chętnych uczestników. Seniorzy i inne osoby, które chciały mogły skorzystać z przejazdu zamówionym autokarem, który przywiózł ich na metę i odwoził. Przy ciepłej, słonecznej pogodzie na mecie czekało wiele atrakcji: kiełbaski na ognisku i z grilla, chleb ze smalcem, pączki i inne słodycze, a także nagrody rzeczowe, które zdobywał dzieci w zabawach i konkursach specjalnie przygotowanych dla dzieci. Były również zabawy integracyjne z dorosłymi, wspólne śpiewanie wesoły nastrój. O bezpieczeństwo na trasie zadbali panowie ze Straży Gminnej z siedzibą w Koziegłowach, dzięki którym wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.

Krystyna Bielawska

Zakopane jeszcze nie było śniegiem zasypane.

Na zakończenie sezonu turystycznego udaliśmy się do Zakopanego, po drodze zatrzymaliśmy się w Łagiewnikach odwiedzając Sanktuarium Miłosierdzia Bożego gdzie jedna ze sióstr sąsiadującego klasztoru przybliżyła nam historię tego miejsca. Następnie udaliśmy się do Zakopanego gdzie już następnego dnia czekał na nas przewodnik, który poprowadził nas po ciekawych miejscach tak żebyśmy w większości mogli pokonać trudy zwiedzania. Dlatego też program był dostosowany do naszej grupy. Na początek pojechaliśmy zobaczyć drewnianą kapliczkę, którą zaprojektował Stanisław Witkiewicz i w ten sposób propagował wymyślony przez siebie styl zakopiański. Innym miejscem, które na pewno warto odwiedzić w Zakopanem, jest Wielka Krokiew a także Sanktuarium na Krzeptówkach. Chcieliśmy także zasmakować szlaków górskich i tak udaliśmy się żółtym szlakiem po kamienistej drodze prowadzącej do wodospadu Siklawica, który opada z dwóch pionowych ścian, przy czym szlak doprowadza pod nieco wyższą, dolną kaskadę, liczącą około 12 metrów wysokości. U stóp wodospadu wykształcił się stosunkowo niewielki wodny kocioł, dzięki czemu można podejść prawie pod sam lej, którym opada wodospad. Wybraliśmy się również wyciągiem na Gubałówkę, obowiązkowo wyciągiem krzesełkowym zdecydowanie najlepsze widoki skąd można podziwiać panoramę Tatr oraz położone u ich stóp Zakopane. Ostatni dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Kopalni Soli w Wieliczce. Niesamowite miejsce ale okupione sporym wysiłkiem, bo trzeba było pokonać 800 schodów i dwie godziny marszu. Tym co się udało pokonać spory wysiłek mieli wiele niesamowitych wrażeń.

Wojciech Błażejczyk

Rajd rowerowy 2017

Dokumenty do pobrania

Akcja Lato 2017

Półkolonie (II turnus) w Klubie Karolinka

Jazda konna i bryczką

Kręgielnia Niku - Poznań

Laboratorium wyobraźni

Rogowo - Park Dinozaurów

Brama Poznania

Kino "Mała Duża Stopa"

Lednica

Zoo

Malta

Półkolonie (I turnus) w Klubie Karolinka

Rogowo - Park Dinozaurów

Poznań - Zamek, Muzeum Sztuki Użytkowej

Biskupin

Brama Poznania

Owińska - Park Orientacji Przestrzennej

Puszczykowo - Muzeum A. Fidlera

Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Poznaniu

Gniezno

Seniorzy na Bałkanach

Blagaj i rzeka Buna

Góra KRIŻEVA

Dla odważnych były - loty na spadochronie za motorówką

Mediugorje - Miejsce kultu Maryjnego

Mostar - miasto dwóch kultur Chrześcijańskiej i Muzułmańskiej, które łączy most

Na plażach Adriatyku - byliśmy w czterech miejscowościach Riwiery Makarskiej z Makarską wyłącznie

Rejs statkiem po Adriatyku - niesamowite widoki gór okalających wybrzeże, kolor morza i krystaliczna woda

Na trasie do Makarskiej - proboszcz ujęty grotą w LOURDES postanowił wybudować replikę przy swojej parafii

Wodospady Kravica - niezmiennie oczarowują turystów, którzy nie tylko się zadowalają podziwianiem widoków, ale także korzystaniem z kąpieli

Wyspa Hvar - ujmuje spokojem jakby czas tam się nie liczył

Zamek Poćitiel - położony z widokiem na okolice, był strażnikiem Szlaku Solnego - dla tych co mogli się wspiąć na szczyt góry mogli podziwiać widoki, które ujmują do dnia dzisiejszego

Mile wspominany Dzień Dziecka

Dnia 3 czerwca br. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach jak co roku zorganizowała Dzień Dziecka z okazji ich święta. Przy pięknej słonecznej pogodzie plac przy skwerze Jana Pawła II wypełniło mnóstwo atrakcji - ulubione zjeżdżalnie, suchy basen, piłkarzyki, trampolina, a także basen z łódkami. Odbyły się również pokazy strażackie i pokaz bezpieczeństwa przygotowany przez pracowników naszej Straży Gminnej z siedzibą w Koziegłowach. Przez cały czas trwania imprezy dzieci jeździły konno, malowały twarze i brały udział w wielu konkursach wiedzy, sprawnościowych i plastycznym, na który nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Czerwonak pan Jacek Sommerfeld. Wśród wielu zabaw dużym powodzeniem cieszyło się także koło fortuny z niespodziankami, na wszystkich uczestników czekało wiele nagród rzeczowych i słodyczy. Po szczęśliwych i uśmiechniętych twarzach dzieci można śmiało powiedzieć, że Dzień Dziecka ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Koziegłowach był bardzo udany.

Krystyna Bielawska

Dzień Dziecka w Koziegłowach

Spółdzielczy Klub Osiedlowy zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na obchody Dnia Dziecka w sobotę dnia 03.06.2017 w godz. od 11.00 - 14.00

Przygotowane jest mnóstwo atrakcji gdzie każdy, znajdzie coś dla siebie. Będzie ulubiony przez dzieci zamek dmuchany, suchy basen, trampolina, basen z łódeczkami, piłkarzyki, malowanie twarzy, konne przejażdżki, pokaz strażaków, koło fortuny, konkurs plastyczny, chusta animacyjna, przeróżne konkursy i zabawy sprawnościowe z nagrodami. Nie zabraknie stoisk z zabawkami, watą cukrową, popcornem i lodami. Na uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród i słodyczy!

Akcja Lato rok 2017

Osiedlowy Klub Karolinka przyjmuje już zapisy na półkolonie
w siedzibie Klubu Karolinka Os. Leśne 18 B
lub pod numerami telefonu 61-8127–021, 698-62-44-88, 505–910-746

W tym roku wycieczki autokarowe do różnych ciekawych miejsc Poznania i okolic odbywać się będą w dwóch terminach:

  • od 3 lipca do 14 lipca br.
  • od 31 lipca do 11 sierpnia br.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach włączyła się w program Karty Dużej Rodziny, więc dla rodzin wielodzietnych możliwe są zniżki.

Opłaty za jedno dziecko (1 tydzień):

  • dla członków SM - 100,00 zł.
  • pozostali mieszkańcy - 140,00 zł.

Studenci u Seniorów

Studenci kierunku Pielęgniarstwo II rok Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w ramach zajęć promocji zdrowia odwiedzili naszych Seniorów w siedzibie klubu. Przeprowadzili indywidualne rozmowy z Seniorami, testy zręcznościowe i wypełnili ankiety. Dzięki temu spotkaniu, wiele osób nie idąc do lekarza dowiedziało się bardzo dużo swoim stanie zdrowia, kondycji i sprawności. Na zakończenie wspólnie z młodymi studentami wypiliśmy kawę, herbatę a do tego śwież upieczone bułeczki drożdżowe.

Wojciech Błażejczyk

Seniorzy w Licheniu

Już trzynastoletnią tradycją się stały się wyjazdy do Lichenia. W tym roku również w czwartek 27 kwietnia odbył się taki wyjazd. Tym razem po świętach Wielkanocnych i bez ks. Józefa Nowaka, który ukończył 93 lata i stan zdrowia już mu nie pozwolił. Za każdym razem wrażenie robi ogrom Bazyliki – zadbana zieleń, no i wciągu tygodnia cisza i niewielka ilość pielgrzymów, co nam bardzo odpowiada.

W tym samym czasie, spotkali się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu przedstawiciele Episkopatów Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski, którzy o godz. 12.00 celebrowali Msze Św. w której uczestniczyliśmy.

Wojciech Błażejczyk

Seniorzy w Rezerwacie "Snieżycowy Jar"

Na powitanie wiosny Seniorzy wybrali się tym razem do Rezerwatu Śnieżycowy Jar w Starczewie - Gmina Murowana Goślina, aby podziwiać rzadko spotykany kwiat o nazwie „śnieżyca wiosenna’’, który występuje głównie w górach. Droga wiodła przez las i przy pięknej, słonecznej pogodzie można było podziwiać pełne kobierce kwiatów a amatorzy fotografowania mieli chwile dla siebie. Na zakończenie wyprawy udali się na Dziewiczą Górę gdzie przy ognisku, wspólnych śpiewach i zabawach mile spędzili czas, a dla wzmocnienia ciała po tak wyczerpującej wyprawie była serwowana kiełbasa z grilla. Słoneczna pogoda dopisała co dodatkowo uatrakcyjniło nasz wyjazd.

Wojciech Błażejczyk

Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 25.02.2017 odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej
im.23 Lutego w Koziegłowach. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn ostatecznie mecze rozegrało 7 drużyn.

Oto wyniki:

  • I miejsce - drużyna "Amatorzy"
  • II miejsce - drużyna "Dentes"
  • III miejsce - drużyna "Unilever"

Królem Strzelców został Poprawski Krystian z drużyny "Amatorzy" – zdobywca 6 bramek.

Wojciech Błażejczyk

Turniej Tenisa

W dniu 11.02.2017 roku odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej
im.23 Lutego w Koziegłowach.
Turniej został przeprowadzony w 3 kategoriach:

  • Gimnazjum – zwyciężył Piotr Nowicki
  • Powyżej 45 lat – zwyciężył Mirosław Lonzer
  • Poniżej 45 lat – zwyciężył Michał Mikołajczyk

Wyłonieni zwycięzcy z powyższych grup zagrali o główną nagrodę – Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Koziegłowach.
Nagrodę główną Puchar Prezesa zdobył Michał Mikołajczyk!
Drugie miejsce pucharowe zajął - Paweł Daszkiewicz
Trzecie miejsce pucharowe zajął - Mirosław Lonzer

Wojciech Błażejczyk

Styczeń w Klubie

Przygotowane Jasełka były wystawiane w wielu miejscach między innymi w Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu.

Odbyły się również zabawy karnawałowe w trzech grupach, na tę okoliczność uczestnicy zabawy przygotowali kostiumy.

Wojciech Błażejczyk

Wydarzenia 2016

Wydarzenia 2015Klub Seniora

Organizujemy spotkania według potrzeb, w grupach dla ludzi starszych, często samotnych, którzy u nas nie czują się obco.

Klub Malucha

Zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na ciekawe zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00

Wyróżnienia