Klub Karolinka

Klub Karolinka
Os. Leśne 18 B, 62-028 Koziegłowy
tel. 61 8127 021
fax. 61 8111 567
kom. 698 62 44 88

e-mail: sm@kozieglowy.com.pl
W ramach działalności społeczno-kulturalnej w Spółdzielni funkcjonuje:
1) Klub Osiedlowy Karolinka obejmujący swoją działalnością osiedlowy Klub Seniora i Sekcje Modelarską, których celem jest integracja oraz rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych, a także upowszechnianie imprez o charakterze masowym (ogółem każdego roku organizowanych jest ok. 20 imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym).
2) Klub Sportowy „Karolinka”, w którym gry w piłkę nożną uczy się około 30 chłopców w wieku od 9 do 12 lat. Obecnie są to dwie drużyny. W tej działalności nastawiamy się głównie na aspekt wychowawczy, co przy takim założeniu przynosi również wymierne efekty sportowe. Dzięki dotychczasowemu wsparciu między innymi firmy Aquanet, Klubowi udało się wymienić zużyty sprzęt i odzież sportową oraz poprawić warunki szkolenia, co w konsekwencji przełoży się na osiągane wyniki.
3) miesięcznik „Karolinka” – bezpłatny, wydawany od 27 lat, informujący mieszkańców o aktualnych i istotnych dla nich sprawach dot. spółdzielczości i spraw lokalnych, jak też przedstawiający sylwetki samych mieszkańców.


W 2014 roku przystąpiliśmy do partnerskiego programu Duża Rodzina i współpracujemy z gminą Czerwonak w ramach projektu "Karta Dużej Rodziny".

czytaj więcej


Półkolonie 2019 - rozpoczęte

Już w pierwszym dniu nie zabrakło atrakcji: Galeria

 • malta zjazdy na pontonach
 • stary rynek i koziołki
 • plac zabaw na Garbarach

Dzień 2: Galeria

 • Zamek Kórnicki
 • Arboretum Kórnickie

Dzień 3: Galeria

 • Papugarnia

Dzień 4 (Szreniawa Muzeum Rolnictwa): Galeria

 • wyroby z mleka
 • wyroby z gliny

Dzień 5 - Kino:

 • Sekretne życie zwierzaków domowych 2

Dzień 6: Galeria

 • rejs statkiem po Warcie
 • zwiedzanie Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem

Dzień 7 (Szlak Piastowski): Galeria

 • Szlak Piastowski - Giecz

Półkolonie 2019

Spółdzielnia Mieszkaniowa serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w półkoloniach

Półkolonie w klubie Karolinka od 1 - 12.07.2019 r. w godz od 9.3o do 14.3o. Prosimy o dostarczenie dokumentacji od poniedziałku do piątku w godz. 10.oo do 12.oo i wpłaty na konto SM 86 1050 1520 1000 0022 0237 6519

Z przykrością informujemy, że II turnus pólkolonii się nie odbędzie.

Seniorzy we Wrocławiu

Afrykarium, 18.10.2018 r.

  Kolejny wyjazd do Afrykarium we Wrocławiu - stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Podstawowe działy Afrykarium to:
 • Morze Czerwone: W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.
 • Afryka Wschodnia: Spotkamy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z południowoamerykańskimi mrówkojadami oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców - niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich - Tanganiki i Malawi, a także jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki.
 • Kanał Mozambicki: Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.
 • Wybrzeże Szkieletów: Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie (często mylone z fokami) oraz pingwiny przylądkowe (inaczej tońce), a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb jak np. skrzydlica.
 • Dżungla nad rzeką Kongo: W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Dołączyły do nich liczne gatunki ptaków.

Galeria

Kudowa – Praga

17.09 – 21.09.2018 r.

  Program
 • spacer po Parku Zdrojowym i zwiedzanie miasta
 • zwiedzanie Błędnych Skał - Galeria
 • wyjazd do Pragi - Galeria
 • Jaskinia Niedźwiedzia - Galeria
 • Lądek Zdrój, zwiedzanie parku zdrojowego, pobyt w uzdrowisku - Galeria
 • Kaplica Czaszek w Kudowie Czermnej - Galeria
 • zwiedzanie ruchomej szopki w Kudowie Czermnej - Galeria
 • zwiedzanie Skansenu w Kudowie Pstrążnej, grill i powrót do centrum Kudowy - Galeria
 • Wambierzyce - wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Radków. Ośrodek pielgrzymkowy i turystyczny, zwany śląskim Jeruzalem - Galeria

Piknik Modelarski

Jeżów Sudecki, 14.09-16.09 2018 r.

Przez cały sezon jesienno zimowy trwają przygotowania, żeby w okresie letnim przeprowadzić wymagające dużych umiejętności loty modeli RC, a takie warunki są w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej. Dobrze przygotowanie jest potrzebne na różne zawody, które odbywają się na przełomie lipca, sierpnia.

Galeria

Nadleśnictwo Włoszakowice

Wyjazd seniorów do Nadleśnictwa Włoszakowice

Klub Seniora, gr. z Czerwonaka, wybrali się 13 września br. do lasu – marzyliśmy o grzybach, niestety susza (tegoroczne średnie opady w Wielkopolsce nie sięgały 50% średnich lat poprzednich) spowodowała, że o grzybach mogliśmy tylko pomarzyć. Skorzystaliśmy z zaproszenia Nadleśniczego Nadleśnictwa Włoszakowice i pojechaliśmy zapoznać się z gospodarką leśną na jego terenie.

Po kawie i słodkim które serwował w swojej restauracji „Riposta” we Włoszakowicach były pracownik nadleśnictwa Andrzej Kaminiarz, udaliśmy się do Leśnictwa Koczury (ciekawostka: we Włoszakowicach nie mówi się „jedziemy do Koczur” czy też „jedziemy do leśnictwa Koczury” – wszyscy mówią „jedziemy na Koczury”).

Leśniczówka w tym miejscu jest już ponad 500 lat, aktualny zabytkowy budynek leśniczówki jest trochę młodszy (podobno w nim straszy, niestety nie nocowaliśmy i nie mieliśmy okazji tego sprawdzić), na swoim terenie posiada Ośrodek Edukacji Leśnej „Zaskroniec” oraz „Ochronkę dla zwierząt w Koczurach”. Po terenie oprowadzał nas Marek Wąsowicz – specjalista ds. edukacji w nadleśnictwie.

[czytaj dalej ...]

Ryszard Dąbrowski

Galeria

Licheń

Z pielgrzymką do Lichenia i Bieniszewa

W Wielkopolsce Konin nie kojarzy się z lasami. Myśląc „konińskie” widzimy księżycowe krajobrazy odkrywek kopalnianych, widzimy elektrownie opalane węglem brunatnym, także przemysł. To także czyniąca duże szkody dla środowiska Huta Aluminium, na szczęście już od kilku lat zamknięta. Najbardziej znana w okolicach Konina jest położona 20 km na północny wschód od Konina wieś Licheń Stary ze znajdującym się tutaj od połowy XIX wieku sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, będącym ośrodkiem pielgrzymkowym o znaczeniu ogólnopolskim oraz światowym. W latach 1994 – 2007 wybudowano tu Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej – obecnie największy kościół w Polsce i jeden z największych w świecie.

Przekonaliśmy się na własne oczy, że nasze przekonania zawarte w pierwszych zdaniach tego artykułu są błędne. Ale zacznijmy od początku. Jak co roku Klub Seniora wybrał się z pielgrzymką do Lichenia. Początek był podobny jak co roku – tylko ze względu na problemy z dojazdem, nie zdążyliśmy przejść zaplanowanej drogi krzyżowej w Lesie Grąblińskim niedaleko Lichenia. To tam przed laty, w kapliczce na sośnie był umieszczony mały obrazek matki Boskiej, namalowany na modrzewiowej desce przez nieznanego malarza pod koniec XVIII wieku. Obrazek ten przedstawia popiersie Najświętszej Maryi Panny spoglądającej w dół. Na piersi umieszczono rozpostartego orła białego w koronie. Po stwierdzeniu wielu uzdrowień, obrazek został przeniesiony z sosny do pobliskiego kościoła, by w końcu zostać przeniesiony do Bazyliki Licheńskiej i umieszczony w głównym ołtarzu.

[czytaj dalej ...]

Ryszard Dąbrowski

Galeria

Darłówko 2018

od 7.05 do 12.05.2018 r.

  Wycieczki
 • basen Aquapark Darłówko
 • rejs statkiem
 • zamek Książąt Pomorskich w Darłowie
 • ogrody Hubertus Dobrzyca

Galeria

Półkolonie - 2 turnus

Dzień 1 - wyjazd nad Maltę

Drugi tydzień półkolonii organizowanych przez „Karolinkę” rozpoczął się od zapoznania z dziećmi, które dołączyły do grupy. Tym razem udaliśmy się nad Maltę do Poznania, gdzie najpierw dzieci korzystały z placu zabaw, usytuowanego na brzegu jeziora, a później skierowaliśmy kroki na stok narciarski „Malta Ski”. Tam dzieci wyśmienicie się bawiły, zjeżdżając na pontonach. Piski i okrzyki radości było słychać z daleka. Taka jazda po stoku w upalny dzień to prawdziwa frajda, bo gwarantuje ochłodę.

Znad Malty udaliśmy się w kierunku centrum handlowego na posiłek, a po nim powróciliśmy do Koziegłów.
Galeria

Dzień 2 - Dziekanowice i Ostrów Lednicki

10 lipca dzieci wybrały się do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, gdzie możemy zobaczyć 53 obiekty architektoniczne przeniesione z różnych części Wielkopolski, m. in. z okolic Chodzieży, Gniezna, Kalisza, Krotoszyna, Leszna, Nowego Tomyśla, Poznania, Trzemeszna, Uniejowa i Witkowa. Interesujące podczas spaceru były nie tylko same zabudowania, ale także wiele radości wywołał kontakt z owcami i kozami oraz widok trzech, znajdujących się na wzgórzu, wiatraków.

Następnie udaliśmy się autokarem do Rezerwatu Archeologicznego na Ostrowie Lednickim. Przeprawiliśmy się promem na wyspę i obejrzeliśmy pozostałości rezydencji pałacowej zbudowanej w 2 poł. X wieku przez Mieszka I, w której podejmowany był zapewne cesarz Otton III przez Bolesława Chrobrego w czasie pielgrzymki do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie w 1000 roku. Jest to szczególne miejsce ze względu na to, że prawdopodobnie książę Mieszko I przyjął w nim chrzest. Najprawdopodobniej znajdowała się też tutaj siedziba pierwszego polskiego biskupa – Jordana.

Po historyczno-archeologicznych smaczkach przyszedł czas na pyszny obiad, który zjedliśmy w Dziekanowicach. Posileni, pełni wrażeń i w dobrych humorach opuściliśmy kolebkę chrześcijaństwa polskiego, by powrócić do naszej małej ojczyzny – Koziegłów.
Galeria

Dzień 3 - Kinepolis

Deszczowa środa była idealna na wycieczkę do kina. Grupa wspólnie zadecydowała o wyborze filmu pt. „Wyszczekani”. Historia rottweilera Maxa – psiego policjanta spodobała się naszym kolonistom. Film wywoływał wśród nich rozmaite emocje – była więc radość, był podziw dla superbohatera oraz niepewność związana z pomyślnością misji, która powierzono Maxowi i jego człowiekowi. Takie emocje dobrze było zagryźć popcornem, co większość dzieci z przyjemnością uczyniła.

Z kina udaliśmy się na posiłek, a po nim powróciliśmy do Koziegłów.
Galeria

Dzień 4 - Niku Bowling, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

W czwartek zabawę rozpoczęliśmy od bowlingu w klubie „Niku”. Tam przez godzinę trwały rozgrywki drużynowe na ośmiu torach. Najmłodsze dzieci, aby mogły również korzystać z atrakcji na równi ze starszymi, otrzymały od obsługi klubu najlżejsze kule.

Z „Niku” udaliśmy się na ulicę Wodną w Poznaniu, gdzie pod opieką przewodnika zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne. Interesująca opowieść przeniosła nas w odległe czasy za sprawą wystaw: „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie”, „Tu powstała Polska” oraz „Pradzieje Wielkopolski”. Dowiedzieliśmy się, między innymi, w kogo wierzyli Egipcjanie, jak balsamowali ciała, dlaczego niektóre ludzkie postacie, przedstawione na ścianach, mają głowy psa lub szakala. W jednej z sal muzeum można było zasiąść przy kole garncarskim, w innej skorzystać z licznych prezentacji komputerowych, a na koniec rozegrać partyjkę szachów i osobiście przekonać się, jak silni musieli być rycerze, skoro byli w stanie walczyć z przeciwnikiem, mając na sobie ważącą od sześćdziesięciu do osiemdziesięciu kilogramów zbroję.

Z Muzeum Archeologicznego powróciliśmy do Koziegłów, gdzie czekała na nas pizza, którą koloniści z ogromną przyjemnością zjedli.
Galeria

Dzień 5 - Stajnia w Owińskach

W ostatnim dniu półkolonii odwiedziliśmy stajnię w Owińskach. Ledwo wysiedliśmy z autokaru, przywitał nas gospodarz tego miejsca. Następnie pani Romka urządziła pogadankę na temat właściwego zachowania w stajni. Później weszliśmy w głąb zabudowań, gdzie poznaliśmy Faunę i Bacę. Na ich przykładzie instruktorka wyjaśniła, że nie należy nigdy podchodzić do konia od tyłu i pokazała, na czym polega pielęgnacja tego zwierzęcia.

Później dzieci miały okazję obejrzeć i karmić kozy, owce i świnie. Zajęcie to okazało się fascynujące i dało dzieciom wiele radości. W końcu przyszedł czas na zapoznanie z mieszkańcami stajni – można było obejrzeć każdego konia, kucyki, ośliczkę oraz lamy. Tutaj również dzieci miały ogromną chęć nakarmić każdego, kto wystawiał głowę z boksu. Zostały jednak pouczone, że zwierzęta mają swoje określone pory karmienia i nie wolno ich przekarmiać.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia była przejażdżka bryczką. Równie emocjonujące dla dzieci było oprowadzanie na koniu.

Dla pełnych wrażeń kolonistów przygotowana była kiełbasa z grilla oraz słodycze.

Dodatkową atrakcją tego dnia była autokarowa wycieczka szlakiem kościołów drewnianych.
Galeria

Półkolonie - 1 turnus

Dzień 1 - Zaurolandia w Rogowie

Półokolonie rozpoczęły się 2 lipca wycieczką do Zaurolandii w Rogowie. Autokar dowiózł nas bezpiecznie na miejsce, gdzie przewodnik oprowadził grupę po ścieżce dydaktycznej poświęconej dinozaurom. Znalazły się wśród nich korytozaur, lambeozaur, mamenchizaur, spinozaur, stegozaur czy tyranozaur. Dzieci chętnie podchodziły do figur dinozaurów, oglądały je z każdej strony, robiły na ich tle zdjęcia. Potem przyszedł czas na posiłek, odpoczynek i relaks na placu zabaw. Pełni wrażeń i zadowoleni z atrakcji wróciliśmy do Koziegłów, gdzie na młodych turystów czekali stęsknieni rodzice.
Galeria

Dzień 2 - makieta kolejowa w Borówcu

Atrakcją drugiego dnia półkolonii była wyprawa do Borówca koło Kórnika, gdzie znajduje się największa makieta kolejowa w Polsce. Dzieci podziwiały miniaturowy świat, zbudowany na powierzchni ponad 250 m². Makieta wykonana jest w skali H0, czyli 1:87 i wciąż jest rozbudowywana. Przedstawia koleje europejskie, poruszające się wśród krajobrazów współczesnej Europy. Przewodnik wyznaczył dzieciom zadanie – należało wśród miniaturek odnaleźć Roszpunkę i Jasia Fasolę. Udało się – wykonanie zadania wymagało jednak sokolego wzroku. Gdy na kilka minut zgasło światło, na niebie rozbłysły gwiazdy – wówczas w sali zapanował zupełnie inny klimat. Po zakończonym zwiedzaniu przyszedł czas na pamiątkowe zakupy, wspólny posiłek w McDonald’s i powrót do Koziegłów.
Galeria

Dzień 3 - Poznań

Trzeciego dnia bardzo podekscytowane dzieci z radością wyruszyły do Muzeum Czekolady przy ulicy Wrocławskiej w Poznaniu. Zadawały po drodze mnóstwo pytań, na które my – wychowawczynie nie znałyśmy jeszcze odpowiedzi. Ekspertem od czekolady była za to pani prowadząca zajęcia – z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem zapoznała dzieci z historią czekolady, przedstawiła proces produkcyjny oraz zaprezentowała, jak powstają pralinki. Z przyjemnością wszyscy skosztowali przygotowanych na miejscu słodkości, a pod koniec obejrzeli film, opowiadający o pracy na plantacji kakaowców w Ghanie.

Kolejnym punktem programu było rozwiązanie questu „O czym milczą rzeźby?”, którego trasa przebiegała wokół Starego Rynku. Było to nie lada wyzwanie, gdyż w upalny dzień wysiłek umysłowy związany z odgadywaniem zagadek, wymagał więcej zaangażowania niż kiedykolwiek indziej. Pracowaliśmy w grupach, aby każdy mógł się poczuć zaangażowany w grę. Dzięki questowi odnaleźliśmy gargulca oraz kamienicę, upamiętniającą Jana Baptistę Quadro – architekta, który zaprojektował poznański ratusz. Zagadkowy maraton zwieńczyło otrzymanie pieczęci w Hotelu Rzymskim. Po takim trudzie wspaniałą nagrodą okazał się posiłek w Avanti na Starym Rynku.

Posileni ruszyliśmy na Chwaliszewo, gdzie zatrzymaliśmy się na Wartofrajdzie (w Parku Stare Koryto Warty) – fantastycznym i nowoczesnym placu zabaw, na widok którego wszystkim kolonistom powróciły siły. Mgiełka i pobliska fontanna również przyczyniły się do odzyskania energii. Pomogły nam oszukać upał.

Zadowoleni i wybawieni dotarliśmy do autokaru, czekającego przy Katedrze i wróciliśmy do Koziegłów. To był naprawdę obfity we wrażenia dzień!
Galeria

Dzień 4 - Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Czwartego dnia półkolonii nasza wesoła gromadka została bezpiecznie dowieziona przez pana kierowcę do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach. Większość młodych mieszkańców naszej gminy świetnie zna to miejsce, dlatego dzieci czuły się tam jak u siebie. Nie trzeba było zatem nikogo namawiać do korzystania z dostępnych tam atrakcji. Pomimo iż dzień był upalny, dzieci z energią korzystały z tyrolki, trampolin, karuzeli oraz komunikowały się ze sobą przez tuby. Najmłodsi uczestnicy podziwiali króliki i kury – zwłaszcza jedną: czubatkę polską, która raz po raz chowała i prezentowała swój imponujący pióropusz. Grupa dzieci wraz z panią Krysią grała w kolory, kolanko i szalała z balonami. Ponieważ upalny dzień rządzi się swoimi prawami, po dwóch godzinach wróciliśmy do Koziegłów, gdzie czekała na nas pizza, którą dzieci ze smakiem zjadły. Po krótkim wypoczynku zajęliśmy się grami i zabawami integracyjnymi oraz potrenowaliśmy koncentrację. Znalazł się również czas na konkurs rysunkowy, karciane rozrywki, łamigłówki oraz „Pędzące żółwie”. Podsumowując, czwartek upłynął nam pod hasłem: w zdrowym ciele zdrowy duch!
Galeria

Dzień 5 - Biskupin

W piątek nie było już tak upalnie – pogoda sprzyjała dłuższej wycieczce autokarowej, dlatego podróż na Pałuki, do oddalonego o półtora godziny drogi Biskupina, nie była trudna do zniesienia.

W Biskupinie wraz z niezwykle sympatyczną panią przewodnik przechadzaliśmy się niemal przez dwie godzinny po terenie muzeum, słuchając opowieści o życiu przodków. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy mincerza (zobaczyły, jak wyrabiano monety i dowiedziały się, jak radzono sobie niegdyś z wydawaniem drobnych pieniędzy), brązownika, garncarza, krzemieniarza, dziegciarza. Weszliśmy do wnętrza chaty, w której zamieszkiwało 30-osobowe plemię (czyli tak liczebne jak nasza kolonia). W chacie znajdowało się jedno, wyściełane słomą, łoże, na którym spali wszyscy członkowie plemienia. Ponadto, poznaliśmy narzędzia, którymi posługiwali się nasi przodkowie.

Chłopcy zafascynowani wyglądem średniowiecznych wojów zaopatrzyli się we włócznie, miecze i hełmy. Dziewczęta raczej preferowały ręcznie robioną biżuterię.

Podczas gdy głowy napełniały się informacjami na temat zamierzchłych czasów, brzuchy coraz głośniej burczały. Dlatego też, gdy pożegnaliśmy panią przewodnik, przyszedł czas na posiłek.

Wymęczeni, ale też mądrzejsi o wiele ciekawostek, opuściliśmy tereny województwa kujawsko-pomorskiego i wróciliśmy do Koziegłów.
Galeria

Dzień dziecka

Jak co roku Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach zorganizowała z okazji Dnia Dziecka duży festyn rodzinny. W sobotę 2 czerwca Skwer Jana Pawła II wypełnił się rodzicami z dziećmi, a rozbrzmiewająca muzyka, słoneczna pogoda zachęcały do zabawy. Było wiele atrakcji przygotowanych na ten dzień, m.in. zjeżdżalnie dmuchane, pływające łódki, piłkarzyki, trampoliny, konie, malowanie twarzy, konkursy i zabawy z chustą animacyjną, słodkie koło fortuny, a także konkurs plastyczny, na który nagrody ufundował Wójt Gminy Jacek Sommerfeld i osobiście wręczył wraz z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich dzieci z okazji ich święta. Frekwencja i pogoda tego dnia bardzo dopisały, było kolorowo, słodko i wesoło a wysokie temperatury schłodziła straż pożarna fontanną wody i pokazem, który cieszy się zawsze zainteresowaniem dzieci. Wszystkie dzieci w dniu ich święta otrzymały mnóstwo nagród rzeczowych i słodkich ,wiele atrakcji więc z uśmiechem zadowolone wracały do domu.

Półkolonie 2018

Osiedlowy Klub Karolinka przyjmuje już zapisy na półkolonie
w siedzibie Klubu Karolinka Os. Leśne 18 B
lub pod numerami telefonu 61-8127–021, 698-62-44-88, 505–910-746

W tym roku wycieczki autokarowe do różnych ciekawych miejsc Poznania i okolic odbywać się będą w dwóch terminach:

 • od 2 lipca do 6 lipca br.
  • 2.07 poniedziałek: Rogowo
  • 3.07 wtorek: Borówiec
  • 4.07 środa: muzeum czekolady Poznań
  • 5.07 czwartek: Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
  • 6.07 piątek: Biskupin
 • od 9 lipca do 13 lipca br.
  • 9.07 poniedziałek: Lednica
  • 10.07 wtorek: Poznań Malta
  • 11.07 środa: kino
  • 12.07 czwartek: Murowana Goślina
  • 13.07 piątek: Owińska (konie, bryczki)

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za jedno dziecko (1 tydzień): 150,00 zł

Zapisy w Klubie Karolinka od poniedziałku do piątku w godzinach między 10:00 a 12:00.

Sezon modelarski 2018 rozpoczęty

Wystawa modeli latających w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach

VII Rodzinny Rajd Rowerowy 2017

Tegoroczny VII Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową im.23 Lutego w Koziegłowach odbył się dnia 16.09.2017 na pożegnanie lata. Trasa wiodła przez urocze zakątki Gminy Czerwonak z metą na Przystani Marina w Czerwonaku. Dystans rajdu liczył około 10 km i był dostosowany do wszystkich chętnych uczestników. Seniorzy i inne osoby, które chciały mogły skorzystać z przejazdu zamówionym autokarem, który przywiózł ich na metę i odwoził. Przy ciepłej, słonecznej pogodzie na mecie czekało wiele atrakcji: kiełbaski na ognisku i z grilla, chleb ze smalcem, pączki i inne słodycze, a także nagrody rzeczowe, które zdobywał dzieci w zabawach i konkursach specjalnie przygotowanych dla dzieci. Były również zabawy integracyjne z dorosłymi, wspólne śpiewanie wesoły nastrój. O bezpieczeństwo na trasie zadbali panowie ze Straży Gminnej z siedzibą w Koziegłowach, dzięki którym wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.

Krystyna Bielawska

Zakopane jeszcze nie było śniegiem zasypane.

Na zakończenie sezonu turystycznego udaliśmy się do Zakopanego, po drodze zatrzymaliśmy się w Łagiewnikach odwiedzając Sanktuarium Miłosierdzia Bożego gdzie jedna ze sióstr sąsiadującego klasztoru przybliżyła nam historię tego miejsca. Następnie udaliśmy się do Zakopanego gdzie już następnego dnia czekał na nas przewodnik, który poprowadził nas po ciekawych miejscach tak żebyśmy w większości mogli pokonać trudy zwiedzania. Dlatego też program był dostosowany do naszej grupy. Na początek pojechaliśmy zobaczyć drewnianą kapliczkę, którą zaprojektował Stanisław Witkiewicz i w ten sposób propagował wymyślony przez siebie styl zakopiański. Innym miejscem, które na pewno warto odwiedzić w Zakopanem, jest Wielka Krokiew a także Sanktuarium na Krzeptówkach. Chcieliśmy także zasmakować szlaków górskich i tak udaliśmy się żółtym szlakiem po kamienistej drodze prowadzącej do wodospadu Siklawica, który opada z dwóch pionowych ścian, przy czym szlak doprowadza pod nieco wyższą, dolną kaskadę, liczącą około 12 metrów wysokości. U stóp wodospadu wykształcił się stosunkowo niewielki wodny kocioł, dzięki czemu można podejść prawie pod sam lej, którym opada wodospad. Wybraliśmy się również wyciągiem na Gubałówkę, obowiązkowo wyciągiem krzesełkowym zdecydowanie najlepsze widoki skąd można podziwiać panoramę Tatr oraz położone u ich stóp Zakopane. Ostatni dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Kopalni Soli w Wieliczce. Niesamowite miejsce ale okupione sporym wysiłkiem, bo trzeba było pokonać 800 schodów i dwie godziny marszu. Tym co się udało pokonać spory wysiłek mieli wiele niesamowitych wrażeń.

Wojciech Błażejczyk

Rajd rowerowy 2017

Dokumenty do pobrania

Akcja Lato 2017

Półkolonie (II turnus) w Klubie Karolinka

Jazda konna i bryczką

Kręgielnia Niku - Poznań

Laboratorium wyobraźni

Rogowo - Park Dinozaurów

Brama Poznania

Kino "Mała Duża Stopa"

Lednica

Zoo

Malta

Półkolonie (I turnus) w Klubie Karolinka

Rogowo - Park Dinozaurów

Poznań - Zamek, Muzeum Sztuki Użytkowej

Biskupin

Brama Poznania

Owińska - Park Orientacji Przestrzennej

Puszczykowo - Muzeum A. Fidlera

Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Poznaniu

Gniezno

Seniorzy na Bałkanach

Blagaj i rzeka Buna

Góra KRIŻEVA

Dla odważnych były - loty na spadochronie za motorówką

Mediugorje - Miejsce kultu Maryjnego

Mostar - miasto dwóch kultur Chrześcijańskiej i Muzułmańskiej, które łączy most

Na plażach Adriatyku - byliśmy w czterech miejscowościach Riwiery Makarskiej z Makarską wyłącznie

Rejs statkiem po Adriatyku - niesamowite widoki gór okalających wybrzeże, kolor morza i krystaliczna woda

Na trasie do Makarskiej - proboszcz ujęty grotą w LOURDES postanowił wybudować replikę przy swojej parafii

Wodospady Kravica - niezmiennie oczarowują turystów, którzy nie tylko się zadowalają podziwianiem widoków, ale także korzystaniem z kąpieli

Wyspa Hvar - ujmuje spokojem jakby czas tam się nie liczył

Zamek Poćitiel - położony z widokiem na okolice, był strażnikiem Szlaku Solnego - dla tych co mogli się wspiąć na szczyt góry mogli podziwiać widoki, które ujmują do dnia dzisiejszego

Mile wspominany Dzień Dziecka

Dnia 3 czerwca br. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach jak co roku zorganizowała Dzień Dziecka z okazji ich święta. Przy pięknej słonecznej pogodzie plac przy skwerze Jana Pawła II wypełniło mnóstwo atrakcji - ulubione zjeżdżalnie, suchy basen, piłkarzyki, trampolina, a także basen z łódkami. Odbyły się również pokazy strażackie i pokaz bezpieczeństwa przygotowany przez pracowników naszej Straży Gminnej z siedzibą w Koziegłowach. Przez cały czas trwania imprezy dzieci jeździły konno, malowały twarze i brały udział w wielu konkursach wiedzy, sprawnościowych i plastycznym, na który nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Czerwonak pan Jacek Sommerfeld. Wśród wielu zabaw dużym powodzeniem cieszyło się także koło fortuny z niespodziankami, na wszystkich uczestników czekało wiele nagród rzeczowych i słodyczy. Po szczęśliwych i uśmiechniętych twarzach dzieci można śmiało powiedzieć, że Dzień Dziecka ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Koziegłowach był bardzo udany.

Krystyna Bielawska

Dzień Dziecka w Koziegłowach

Spółdzielczy Klub Osiedlowy zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na obchody Dnia Dziecka w sobotę dnia 03.06.2017 w godz. od 11.00 - 14.00

Przygotowane jest mnóstwo atrakcji gdzie każdy, znajdzie coś dla siebie. Będzie ulubiony przez dzieci zamek dmuchany, suchy basen, trampolina, basen z łódeczkami, piłkarzyki, malowanie twarzy, konne przejażdżki, pokaz strażaków, koło fortuny, konkurs plastyczny, chusta animacyjna, przeróżne konkursy i zabawy sprawnościowe z nagrodami. Nie zabraknie stoisk z zabawkami, watą cukrową, popcornem i lodami. Na uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród i słodyczy!

Akcja Lato rok 2017

Osiedlowy Klub Karolinka przyjmuje już zapisy na półkolonie
w siedzibie Klubu Karolinka Os. Leśne 18 B
lub pod numerami telefonu 61-8127–021, 698-62-44-88, 505–910-746

W tym roku wycieczki autokarowe do różnych ciekawych miejsc Poznania i okolic odbywać się będą w dwóch terminach:

 • od 3 lipca do 14 lipca br.
 • od 31 lipca do 11 sierpnia br.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach włączyła się w program Karty Dużej Rodziny, więc dla rodzin wielodzietnych możliwe są zniżki.

Opłaty za jedno dziecko (1 tydzień):

 • dla członków SM - 100,00 zł.
 • pozostali mieszkańcy - 140,00 zł.

Studenci u Seniorów

Studenci kierunku Pielęgniarstwo II rok Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w ramach zajęć promocji zdrowia odwiedzili naszych Seniorów w siedzibie klubu. Przeprowadzili indywidualne rozmowy z Seniorami, testy zręcznościowe i wypełnili ankiety. Dzięki temu spotkaniu, wiele osób nie idąc do lekarza dowiedziało się bardzo dużo swoim stanie zdrowia, kondycji i sprawności. Na zakończenie wspólnie z młodymi studentami wypiliśmy kawę, herbatę a do tego śwież upieczone bułeczki drożdżowe.

Wojciech Błażejczyk

Seniorzy w Licheniu

Już trzynastoletnią tradycją się stały się wyjazdy do Lichenia. W tym roku również w czwartek 27 kwietnia odbył się taki wyjazd. Tym razem po świętach Wielkanocnych i bez ks. Józefa Nowaka, który ukończył 93 lata i stan zdrowia już mu nie pozwolił. Za każdym razem wrażenie robi ogrom Bazyliki – zadbana zieleń, no i wciągu tygodnia cisza i niewielka ilość pielgrzymów, co nam bardzo odpowiada.

W tym samym czasie, spotkali się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu przedstawiciele Episkopatów Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski, którzy o godz. 12.00 celebrowali Msze Św. w której uczestniczyliśmy.

Wojciech Błażejczyk

Seniorzy w Rezerwacie "Snieżycowy Jar"

Na powitanie wiosny Seniorzy wybrali się tym razem do Rezerwatu Śnieżycowy Jar w Starczewie - Gmina Murowana Goślina, aby podziwiać rzadko spotykany kwiat o nazwie „śnieżyca wiosenna’’, który występuje głównie w górach. Droga wiodła przez las i przy pięknej, słonecznej pogodzie można było podziwiać pełne kobierce kwiatów a amatorzy fotografowania mieli chwile dla siebie. Na zakończenie wyprawy udali się na Dziewiczą Górę gdzie przy ognisku, wspólnych śpiewach i zabawach mile spędzili czas, a dla wzmocnienia ciała po tak wyczerpującej wyprawie była serwowana kiełbasa z grilla. Słoneczna pogoda dopisała co dodatkowo uatrakcyjniło nasz wyjazd.

Wojciech Błażejczyk

Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 25.02.2017 odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej
im.23 Lutego w Koziegłowach. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn ostatecznie mecze rozegrało 7 drużyn.

Oto wyniki:

 • I miejsce - drużyna "Amatorzy"
 • II miejsce - drużyna "Dentes"
 • III miejsce - drużyna "Unilever"

Królem Strzelców został Poprawski Krystian z drużyny "Amatorzy" – zdobywca 6 bramek.

Wojciech Błażejczyk

Turniej Tenisa

W dniu 11.02.2017 roku odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej
im.23 Lutego w Koziegłowach.
Turniej został przeprowadzony w 3 kategoriach:

 • Gimnazjum – zwyciężył Piotr Nowicki
 • Powyżej 45 lat – zwyciężył Mirosław Lonzer
 • Poniżej 45 lat – zwyciężył Michał Mikołajczyk

Wyłonieni zwycięzcy z powyższych grup zagrali o główną nagrodę – Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Koziegłowach.
Nagrodę główną Puchar Prezesa zdobył Michał Mikołajczyk!
Drugie miejsce pucharowe zajął - Paweł Daszkiewicz
Trzecie miejsce pucharowe zajął - Mirosław Lonzer

Wojciech Błażejczyk

Styczeń w Klubie

Przygotowane Jasełka były wystawiane w wielu miejscach między innymi w Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu.

Odbyły się również zabawy karnawałowe w trzech grupach, na tę okoliczność uczestnicy zabawy przygotowali kostiumy.

Wojciech Błażejczyk

Wydarzenia 2016

Wydarzenia 2015

Klub Seniora

Organizujemy spotkania według potrzeb, w grupach dla ludzi starszych, często samotnych, którzy u nas nie czują się obco.

Wyróżnienia